Biraz önce çok sevdiğim bir sitenin sahibi olan Senem Hanımdan bir mail aldım. Entele otu adında bir bitkiden bahsediyordu. Doğruyu söylemek gerekirse entele otunu bende ilk defa duymuştum. Vakit kaybetmeden hemen evdeki bitki kitaplarını karıştırmaya başladık ve karışımıza Hindistan kökenli bir bitki olan Entele çıktı. Entele otunun şifası ise saçları daha hızlı şekilde uzatmasıymış. Dikkat edin saç çıkarmak için değil; saçları daha hızlı uzatmak için kullanılıyor. Bu otu kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise otun zehirli bir ot olması. Zehirli olmasından dolayı dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. Entele otunu fazlaca kullanmanız halinde saçlarınızı yakabilirsiniz.

10 gram entele otunu 2 su bardağı su ve 2 su bardağı sirkenin içine atarak kaynatmaya başlıyorsunuz. Sirke otun zehirini alması için kullanılıyor. İnternette yaptığım araştırmalarda genelde sirkeyi kullanmamışlar. Bu bakımdan sirke kullanmanız otun zehirini alması açısından çok önemli. Belki sağlayacağınız faydayı biraz azaltabilir ama yinede her zaman önce sağlık. Su seviyesi yarıya inene kadar kaynatmaya devam edin. Daha sonra soğuyana kadar bekletin. Banyoya girmeden 1 saat önce saç diplerinize soğuttuğunuz karışım ile masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra mutlaka banyo yaparak saçlarınızı temizleyin.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu