MALZEME: 500 gr. kırçıllı, 100 gr. k remit rengi buklet yün. 5 nolu şişler, adet düğme.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1/1 lastik: 1 yüz 1 ters. Düz örgü: 1 sıra yüz sıra ters.

ARKA: Kiremit rengi ile 66 ilmek atıl ve 4 cm. lastik örülür. Kırçıllı yünle di örgüye geçilir. 38 cm. de kol oyuğu içi yanlardan 5 ilmek eksiltilir ve her sırac bir 3 defa 1 ilmek, 2 sırada bir 3 defa ilmek eksiltilir. Kol oyuğundan 20 cn sonra omuzlar için yanlardan iki sefere 12 ilmek kapatılır yaka ilmekleri beki tilir.

ÖN: Kiremit rengiyle 34 ilmek atılır ı 4 cm. lastik örülür. Kırçıllı yünle di örgüye geçilir. 14 cm. de cep bordüı için sadece orta 20 ilmek üzerinden cm. boyunca kiremit rengiyle 1/1 last örülür, (diğer ilmekler bekletilir).

Bodür ilmekleri kesilir. Cep içi için kiremit rengi ile 20 ilmek atılır ve 11 cm. düz örülür. Bu parça bekletilen ilmekler arasına yerleştirilir ve bütün ilmekler üzerinden kırçıllı yünle düz örgü örülür. 30 cm. de yaka için 6 sırada bir 10 defa 1 ilmek eksiltilir. 38 cm. de kol oyuğu için 6 ilmek kesilir ve her sırada bir 4 defa 1 ilmek, 2 sırada bir 2 defa 1 ilmek eksiltilir. Kol oyuğundan 21 cm. sonra iki seferde omuz ilmekleri kesilir. İkinci ön simetrik olarak örülür.

Omuzlar birleştirilir. Kol çevrelerinden 66 ilmek şişe alınır ve kiremit rengi yünle 3 cm. lastik örülür. Önler ve arka yaka boyunca 191 ilmek şişe alınır ve kiremit rengiyle lastik örülür. Sağ taraf boyunca eşit aralıklarla 4 ilik açılır (5. sırada; 1. ilik sıra başından 4 ilmek sonra, sonuncusu yaka oyuğu hizasında). 2,5 cm. lastikten sonra ilmekler kapatılır. Yanlar kapatılır. İliklerin hizasına düğmeler dikilir.Tersten cep içleri tutturulur. Hafifçe ütülenir.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu