Yaşlılık insan vucudunda kendini hissettirdikçe  kaş yapısı yavaş yavaş sarkar ve göz kapağı derisinin üst kısmında bollaşma ve aşağı doğru sarkma gözlemlenir. Göz kapaklarınının alt kısmında ise deride bollaşma, kırışıklık ve göz altı torbalarının ortaya çıkması gözlemlenir.İşte bu sorunlar blefaroplasti ile çözümlenir. Blefaroplasti ameliyatı alt ve üst göz kapakları için yapılan estetik ameliyatıdır.Blefaroplasti ameliyatı eğer gerek görülürse kaş kaldırma ya da alın germe işlemi ile beraber yapılır.
Blefaroplasti ameliyatı, alt göz kapağında kirpiklerin alt kısmından , üst göz kapağında ise kıvrım çizgisi üzerinden girilerek yapılır. Böylece göz kapağı estetiği ameliyatı izleri gizlenir. Göz kapağı estetiği ameliyatları lokal veya genel anestezi ile yapılır. Alt göz kapağı ameliyatı ortalama 1 saat sürer, üst göz kapağı ameliyatı ise 40 dakika içinde bitirilir.Hasta ameliyattan çıkınca aynı gün içinde eve dönebilir.Hastaların  rahatsızlık verecek bir şekilde ağrı şikayeti olmaz. Göz kapaklarınızda ameliyattan sonra şişlik ve morarma oluşabilir.Bu şişlik ve morluklar 5-7 gün içinde geçer.Göz kapağı estetiği ameliyatından 1 hafta sonra işe dönebilirsiniz. Blefaroplasti ameliyatından 1 hafta önce, göz kapaklarınızda çizgilerin oluşumunu engellemek ve bu bölgelerdeki kasların gevşemesi için ameliyat öncesi botox uygulaması yapılır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu