Kulak estetiğinin anatomik adı otoplastidir
Kulakta şekil olarak en fazla karşılaşılan bozukluk kepçe kulak sorunudur. Bu bozukluk, kulakların normal şeklinden öne doğru açı kazanması sebebiyle oluşur. Kepçe kulak sorununun ameliyat ile giderilmesi için en uygun zaman okula başlamadan öncedir. Kepçe kulak sorunu her yaşta düzeltilebilir.
Kulak estetiği ameliyatı lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Ameliyat sorunun büyüklüğüne göre 1-2 saat sürer. Otoplasti kulak kepçesinin arka tarafından yapılır, kulak kıkırdakları olması gereken açılarla şekillendirilir. Kulağın görünen yüzeyinde hiç dikiş izi olmaz. Ameliyat yapıldığı gün hastaneden çıkabilirsiniz.Ameliyattan sonra kulağa 3 gün bandaj yapılır.
Kulak estetiği ameliyatından sonra kulakta şişlik ve morarma oluşabilir, bu durum en fazla 2 hafta içinde normale döner. Otoplastiden 3 gün sonra işe dönebilirsiniz.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu