Junonun Oscar adayı yönetmeni Jason Reitman'dan Aklı Havada, Ryan Bingham'ın (George Clooney) zamane gezginliği. Şirket küçültme konusunda uzman olan Ryan, yıllardır bir şehirden diğerine dur durak bilmeden uçmaktayken, birden kendisini biriyle gerçek bir bağ kurmaya hazır hisseder.

Ryan, Amerika'nın bir ucundan diğer ucuna havalimanlarında, otellerde ve kiralık arabalarda geçen özgür yaşam tarzından oldukça memnun. İhtiyacı olan her şeyi bir valize sığdırabiliyor. Var olan tüm uçuş mili programlarının seçkin ve el üstünde tutulan bir üyesi. Üstelik hayatındaki en önemli amaç olan 10 milyon uçuş miline ulaşmasına da az kalmış durumda. Fakat Ryan'ın hayatında elle tutulur bir şey yok.

Sempatik yol arkadaşına (Vera Farmiga) vurulduğunda, Ryan'ın müdürü (Jason Bateman), genç bir verimlilik uzmanının (Anna Kendrick) etkisinde kalarak, Ryan'ı ebediyen yollardan çekmekle tehdit eder. Bu ihtimalle karşılaşınca, yere inmekten başta korkan Ryan, insanın bir evi olmasının aslında ne demek olduğunu düşünmeye başlar. www.kadincazayiflama.com

Yönetmen: Jason Reitman

Senaryo: Jason Reitman

Yapımcı: Ivan Reitman, Jason Reitman, Jeffrey Clifford, Daniel Dubiecki

Görüntü yönetmeni: Eric Steelberg

Müzik: Rolfe Kent

Kurgu: Dana Glauberman

Kostüm tasarım: Danny Glicker

Tür: Komedi

Yapım: ABD 2009 109 dakika

Dil: İngilizce

Oyuncular: George Clooney, Anna Kendrick, Vera Farmiga, Jason Bateman, Melanie Lynskey, Danny R. McBride, J.K. Simmons, Sam Elliott, Zach Galifianakis, Chris Lowell.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu