Bitkisel Selülit Tedavisi
Mısır unlu masaj
Aşağıda hazırlanış şeklini anlattığımız masajı uygulamak selülitlerinizin azalmasını sağlayacaktır. Haftada iki kez tekrarlarsanız, selülitlerinizde ciddi bi azalma oldugunu farkedeceksiniz.
Bir küçük avokado çekirdeği Dört çorba kaşığı mısır unu İki tatlı kaşığı aloe jeli Bir yemek kaşığı soğuk preslenmiş (cold-pressed) üzüm çekirdeği yağı Altı damla ardıç yağı Altı damla limon yağı
Avokado çekirdeğini kalın bir kağıdın içine koyup kağıdı çekirdeğin etrafında sarın. Çekiç ya da tahta tokmak gibi bir aletle çekirdeği küçük parçalara ayırıp  un haline gelene kadar öğütün. Sonra içine mısır ununu katın ve sterilize edilmiş dar bir şişenin içine doldurun.. Aloe jeli ,soğuk preslenmiş üzüm çekirdeği yağı, ardıç yağı ve limon yağını   bir kaseye dökün ve üzerine avokado ile mısır unu karışımından iki tatlı kaşığı koyup karıştırın. Bacaklarınıza vücut spreyi sıkın. Sonra hazırladığınız bu karışımı ufak dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün.Onbeş dakika  dinlenip ve ılık su ile duş alın.
Anti-selülit masaj yağı
İki kaşık badem yağı Beş damla havuç yağı Beş damla jojoba yağı
Yağları birbirine karıştırıp, selülitli bölgelere sürün.
Kafein masajı
Kafein selülit tedavisinde yüzyıllardır kullanılan en önemli temel maddelerden biridir.Ünlü modeller ve sinema yıldızları düzenli olarak kafein masajı yaparak ciltlerini selülitten korurlar.
Banyonuzun zeminini gazete kağıtlarıyla kaplayın.Pişirilip soğutulmuş ılık haldeki kahve telvelerini selülitli bölgelere elinizle ya da lifle sürerek masaj yapın. Telvelerin çoğu anında gazete kağıtları üzerine düşse de, tortuları üzerinizde kalacaktır. Deniz yosunu (bulamadığınız takdirde streç folyo)  ile bacaklarınızın üst kısımlarını ve kalçanızın çevresini kaplayarak  yarım saat bekleyin. Sonra  bir oklava alarak selülitli bölgelerin üzerinde yuvarlayın. Folyoyu üzerinizde çıkarın ve kahve telvelerinden geriye kalanları elinizle ovarak gazetenin üzerine dökün. Ilık duş alın .

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu