Lazer epilasyon ile sağlanan sonuçlar kalıcımıdır?

Kesinlile kalıcıdır. 10 sene önceki uygulamalar da bile bugün hala tüylerin geri dönmemesi sonuçların kalıcı olduğunu göstermekte.

Ağrı ya da acı hissedilirmi?

Ağrı olsa bile klasik yöntemlerden çok daha az hissedilecektir. Bu acıyı da lokal anestezik kremler ve buz uygulamaları ile en az seviyeye düşürebilirsiniz.

Hormonal bozukluklara lazer epilasyon yapılırmı?

Zaten lazer epilasyona başlamadan önce bütün hormonal tetkikler yapılır ve buna göre tedavi uygulanır. Eğer hormonal bir bozukluk var ise epilasyonla birlikte mutlaka hormon tedavisi de alınmalıdır. Bu şekilde başarılı bir sonuç alınabilir.

Hamilelikte de lazer epilasyon yapılırmı?

Hamilelikte lazer ışınlarının zararlı olduğunu ortaya koyan herhangi bir kanıt veya vaka yoktur. Ancak hamilelik döneminde anne adayları çeşitli hormonal değişiklikler yaşadığından sadece lazer değil diğer dermatokozmatik uygulamaların da yapılmaması etik olarak daha uygun olur.

Uygulama hangi yaş aralığında yapılabilir?

Lazer epilasyon bayanlarda adet görmeye başladıktan sonra uygulanabilir. Nedeni ise bu dönemde hormonlardan dolayı tüylerin gelişimi tamamlanmış olur.

Lazer epilasyon her mevsim yapılabilirmi?

Güneş koruyucu kremler düzenli olarak kullanılırsa her mevsim yapılabilir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Tamamen tüyleri beyaz olan kişilere uygulanmaz. Ayrıca ağızdan alınan sivilce ilacı kullananlara, hamilelere, sedef gibi deri hastalığı bulunan kişilere de uygulanması pek uygun bulunmamakta.

Lazer epilasyon sonrası güneşe çıkmak sakıncalımıdır?

Güneşe kesinlikle çıkamaz diye bir kural yoktur fakat iyi korunmak gerekmektedir. Yüksek faktörlü koruyucuları ile 2 il 4 saatte bir sürerek güneşe çıkabilirsiniz.

İğneli epilasyondan farkı nedir?

İğneli epilasyonda, ince bir iğne ile kıl köküne elektrik verilerek kıllar yok edilir. Yani lazerin ışık ile ulaştığı sonuca elektrik ile ulaşılır. Dezavantajları bu uygulamanın hem yorucu hem uzun sürmesi, acı vermesi ve leke kalma ihtimalinin olmasıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu