Kış mevsiminde cildimiz soğuktan ciddi biçimde etkileniyor. Ancak artık yorgun ve solgun kış ciltleri geçmişte kaldı. Çünkü doğru bir bakımla onu sağlıklı ve yumuşacık bir kış cildine dönüştürmek elimizde.

Kış, yüzünü iyiden iyiye gösteriyor. Cildimiz şimdi ihtiyacı olan nemi yeterince alamıyor ve kan dolaşımı artık eskisinden daha yavaş. Ayrıca cildin koruyucu tabakası bu mevsimde her zamankinden daha ince. Yağbezleri ise sekiz derecenin altında aktivitelerini neredeyse sıfırlıyor. Bu da yüzeyde kuruluğa bağlı ince kırışıklıkların ve kuperozların oluşumuna yol açıyor. Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak, etkili bir el, yüz, vücut ve saç bakımıyla mümkün. Böylelikle baştan ayağa kış mevsiminin tadını çıkarabilirsiniz.

Eller ve dudaklara özel ihtimam

Eller, soğuklardan doğrudan etkilenen organlarımız. Bu yüzden zaman zaman kuru, hatta çatlak bir görünüme bürünmeleri doğal. Özellikle elleri yıkamak cildin doğal koruyucu mantosuna zarar verdiği için, pantenol ve yoğun bitkisel yağ içerikli ellere özel kremler kullanmak yerinde olur. Açık havada mutlaka eldiven takmayı ihmal etmeyin.

Bu dönemde içimizi ısıtan kalorifer, havayı kuruttuğu gibi cildimizin de nemini kaybetmesine neden oluyor. Sonuçta cilt gergin, zaman zaman kepekli ve güçsüz bir görünüm alıyor. Soğuğun etkisiyle nem alma yeteneği azalan dokuları yeniden canlandırmanın yolu ise shea ya da badem yağı içerikli kremler kullanmaktan geçiyor. www.kadincazayiflama.com

Dudaklar yüzün en hassas cildine sahip. Aynı zamanda soğuğun etkilerine karşı en savunmasız bölgesi. Bu yüzden normal bir dudak bakımı özellikle kış günlerinde yetersiz kalabiliyor. Artık parmakları özel dudak bakım ürünlerine derince daldırma zamanı. Dolayısıyla dışarı çıkmadan önce yoğun içerikli bir dudak ürünü kullanmanızda fayda var.

Ne kadar yoğun o kadar etkili

Her ne kadar vücudumuz bu soğuk mevsimde kalın kazaklar içinde ısınıyor olsa da, bu giysilerin cildi tahriş ettikleri gerçeğini görmezden gelmek zor. Önce güneş ışınlarının azalması, ardından aşırı derecede ısıtılan odaların kuruyan havası, cildimizin de kuru, cansız ve yer yer kepekli bir hal almasına sebep oluyor. Bu mevsimde ekstra porsiyon bakım kremleri acil yardımcılarımız olabilir.

Yağlı cilt bakım kremleri, kremler arasında en zengin içerikli olanı. Cildi sadece soğuktan korumakla kalmıyor, dirsekler ve topuklar gibi çok kuru bölgeleri de yumuşatıyor. Tabii bu özel bakımları sadece kışla sınırlandırmak gerekmiyor; bahar aylarında da vücudunuza aynı özeni göstermelisiniz. Böylelikle yaza da hazırlıklı girmiş olursunuz.

Saç maskeleriyle özel bakım

Saçlarımız da kış soğuğuna her zaman hazırlıklı olmuyor. Kar ve nemli hava dışında kuru kalorifer havası da saç tellerini yıpratıyor. Bu durumda özel bir bakımın tam zamanı. Ancak saçların etkili maddeleri almaları için sıcağa ihtiyacı var. Dolayısıyla kendileri ısı üreten bakım ürünlerinin yanı sıra saç maskesi uyguladıktan sonra saunada biraz zaman geçirebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu