Malzemeler: 2 yemek kaşığı Filtre kahve, 1 yemek kaşığı El kremi .

Hazırlanışı: Mutfak robotundan geçirip un haline getirdiğiniz filtre kahveyi el kremiyle iyice özleşene kadar karıştırın.

Uygulanışı: Hazırladığınız kremi uygulamadan önce ılık duş alırsanız kan dolaşımınız hızlanmış olur. Duştan sonra kurulanarak hazırladığınız kremi selülitli bölgeye sürüp parmak uçlarıyla ovalayın, böylece deri altına geçmesi sağlanır. Krem sürdüğünüz bölgeyi streç film ile sarın ve 15 dakikalık bekleme süresi sonunda ılık suyla durulayın.

Kafein masajını haftada iki kez uygulamalısınız, bu sayede selülitlerden kurtulabilirsiniz. Selülit oluşumunu önleyebilmek için öncelikle beslenme düzeninize ve yaşantınızın hareketli olmasına özen göstermelisiniz. Günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin, beslenme şeklinizin sebze-meyve ağırlıklı olmasına dikkat edin ve çok önemli bir faktörde egzersiz, sağlıklı yaşam için çok gerekli olduğundan hayatınızda vazgeçilmezleriniz arasında yer almalı.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu