Kol germe ameliyatı (Brachioplasty) aslında uzmanların çok sevmediği bir operasyon çünkü kol iç yüzünde dirsekten koltuk altına uzanan ve saklanması mümkün olmayan ve ne kadar özenli yapılırsa yapılsın çirkin duran bir iz söz konusu. Dünyadaki tecrübeler bugün iyi yapılan bir liposuction işlemiyle yaşlı kişilerde bile kolların sarkmasının tedavi edilebildiği yönündedir. Kolun sarkmasına neden olan ağırlık yani yağ birikimi uzaklaştırıldığında kol derisi de kendisini toparlamakta ve gerilmektedir.

İşlem lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmekte ve aynı gün evinize dönebilmektesiniz. 4-5 gün kadar uygulanan bandaj sonrası 5. gün hem bandaj hem de her iki dirsek seviyesindeki iki küçük giriş deliğindeki birer dikiş alınmakta ve yaklaşık 10. günden sonra ödemleriniz hızla azalmakta ve sonuç erken dönemde görülmeye başlanmaktadır. Enfeksiyon ve hematom gibi cerrahi işlemlerde sık görülen komplikasyonlar bu işlemde yok denecek kadar nadir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu