Bu başlık altında bahsedeceğimiz konular bel ve basen dahil tüm popo bölgesi problemlerini içermektedir. Poponun büyütülmesi veya küçültülmesi, düşük kalçanın kaldırılması, düzleşmiş poponun yuvarlak ve çıkıntılı hale getirilmesi, kalınlaşmış belin inceltilmesi.

Popo estetiği ameliyatları kişinin durumuna göre Yağ alma (liposuction), yağ enjeksiyonu (lipofilling) gibi izsiz işlemler ve germe, toparlama gibi izli işlemlerin biri veya birkaçını içeren ameliyatlardır. Germe toparlama gibi izli operasyonlar kalçaların çok sarkmış olduğu durumlarda devreye giren uygulamalar olup eğer kalçalarda sarkma yoksa sadece yağların bir yerden alınıp başka bir yere enjeksiyonu şeklinde yapılacak bir operasyon ile estetik kalçalara sahip olabilirsiniz. Germe ve toparlama işlemlerinde ameliyat izleri kuyruk sokumundan her iki Kalça kemiğine 10-15 cm uzanan ince bir çizgi halinde olacak ve zamanla solarak rahatsızlık vermeyen seviyaya gelecektir.

Ameliyat Sonrası

İşlem sadece yağ alma ve yağ enjeksiyonunu içeriyorsa operasyondan kısa bir süre sonra genellikle evinize dönebilir ya da bir gece hastanede kalırsınız. Eğer germe ve toparlama işlemleri yapıldıysa bu ameliyattan sonra 1 veya 2 gün hastanede kalmanız gerekir. Cerrahın tercihine bağlı olarak ameliyat bölgelerine diren konabilir ve bu direnler cerrahın takdirine göre iki günle bir hafta arasında kalabilir. Ameliyat yerlerinde ilk başlarda bir rahatsızlık hissi veya ağrı hissi olacaktır ve bu verilen ağrı kesicilerle giderilecektir. İlk başlarda yürümek ağrılı olacak fakat bir kaç gün içinde ağrılar büyük ölçüde azalacaktır. Ameliyattan 48 saat sonra duş alabilirsiniz. İlk iki hafta aktiviteler sınırlı olacaktır. Günlük aktivitelere ikinci hafta içinde yavaş yavaş dönülebilir. Fakat spor aktivitelerine katılmak ilk iki ay içinde mümkün değildir, iki aydan sonra hasta spora başlayabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu