Bu maske için kullanılan çamur, deniz diplerinden, 800 m. derinlikten çıkarılır. Çok saf ve çok incedir. Deniz çamuru maskesi milyarlarca hayvansal ve bitkisel planktonu,  her türlü mikroorganizmayı, denizin en değerli minarallerini içerir. Bu maddeler, hiçbir kimyasal etki ile bozulmamış oldukları için kendi öz yapılarını korumuşlardır. Bu çamurlar bilinen tıbbî tedavilerin temelini oluşturur. Üzerlerindeki kumdan ve tuzlarının bir bölümünden arındırıldıklarında yumuşak, krem gibi, homojen bir hamur elde edilir.

- Bu çamur maskesi, yüze daha sağlıklı bir görünüm kazandırır, deriyi gerer ve yumuşatır.

- İyileştirici bir özelliği vardır. Öbür elementlerin yanısıra kükürt alt deri tarafından saklanan zehirli artıkları eler; sivilceler, kızarıklıklar ve tuzlubalgam denen hastalığa karşı süratle etki ederek de­rinlemesine bir temizlik sağlar.

- Temizleyici bir gücü vardır. Demir ve organik maddeler kanın dolaşımını hızlandırdıklarından, dinamik ve canlandırıcı etkisini de unutmamak gerekir.

- Düzenleyici gücü vardır. Yağlı salgılan dengeler ve sebum fazlalığında çok aktif bir rol oynar. İyod ve manganezin kırışıklıkları iyileştirici etkileri vardır.

- Planktonlarla yosunlar cilde eski parlaklığını kazandırırlar ten daha renkli ve parlak bir görünüm alır.

Daha ilk uygulamadan itibaren yüz eski gençliğini kazanır, deri daha parlak ve yumuşak bir hal alır. 4-5 uygulamalık uzun bir tedavi, çene çevresini güçlendirir, çene sarkıklarını giderir, yüze eski ovalliğini sağlar.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu