Cilt güzelliği ve cilt bakımı için birçok yöntem vardır. Bunların arasında cilt maskeleri, bitkisel çaylar, buhar,sulu bitkisel çözeltiler sıralanabilir.Bu yöntemlerin herbiri eminiz ki ayrı ayrı birçok avantaj ve dezavantajı içeriyordur. Cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşması için bu yöntemleri uygularken sıralanan maddeleri uygulamanızda cilt bakımınız için faydalı olacaktır.
* Cildinizdeki yağlı ve sivilceli bölgeleri, yağdan arındırıcı herhangi bir yöntem ile temizlemeye çalışmayın. * Cildinizi yüksek dereceli alkol içeren cilt bakım ürünleri ile temizlerseniz, yağ bezleriniz buna yağ üreterek tepki gösterir ve vücut daha fazla yağ üretir. * Kuru bir cilde sahipseniz, yüzünüzü asla soğuk suyla yıkamayın. Soğuk su gözenekleri kapatır ve cilt daha çok kurur.Cildinizi sert havlular ile kurulamayın. * Cildinizin kendi kendini yenilemesi için, her hafta 1-2 defa cildinize uygun yüz maskesi uygulayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu