Çikolatanın ana maddesi olan kakao yağının çok iyi bir nemlendirici olma özelliği vardır.Çikolatanın en belirgin cilt etkileri cildi yumuşatması ve kırışıklık ları düzeltmesidir. Kakao antioksidanlar yönünden zengin bir besindir. Bu sayede kakao cilt proteinlerini beslediği gibi cildide yumuşatır.Kakao yağını bronzlaşmak için kullananlar kakaonun yumuşatıcı etkisini çok iyi bilirler.Zaten SPA merkezleride çikolata ile masaj yapıyorlar.Çikolata cilde sürüldüğünde rahatlama ferahlık huzur ve yumuşama etkisi veriyor.Cildimize süreceğimiz çikolata maskesini şu şekilde hazırlıyoruz.Çikolata maskesi olgun ciltlerde daha faydalı olmaktadır.
Malzemeler: Yarım su bardağı kadar kakao, 1 çorba kaşığı kadar süt kreması, 1 tatlı kaşığı kadar süzme bal.Bu sabit olan malzemelerin içerisine isteğe bağlı olarak yulaf unu, ezilmiş badem, 2 damla hakiki zeytinyağı veya badem yağı ekleyebilirsiniz. Bunlarla uğraşmak istemeyenler 1 tablet  (100 gram) bitter çikolatayı biraz zeytinyağı ile buharda eritip kullanabilir.
Hazırlanışı: Bütün malzemeler bir kap içinde uygun bir kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Karışım yüze, boyuna ve hatta bütün vücuda uygulanabilir. Maske 15 dakika vücutta bekletilir, ardından ılık suyla yıkanıp temizlenir.Çikolata maskesi ile cildinizin rahatladığını ve yumuşadığını hissedeceksiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu