Günlük yaşamın getirdiği hayat şartları, stres, hava kirliliği ve sigara dumanı cildimizin yaşlanmasına neden olur. İşte tam bu noktada ihtiyacımız olan şey canlandırıcı bir cilt toniğidir.Gül bitkisi içinde bulunan yağlar ile cildimizi ferahlatıcı ve canlandırıcı bir etkiye sahiptir.Bu tonik ayrıca makyaj temizliği içinde kullanılabilir.
Malzemeler: 100 ml  kadar beyaz şarap, 50 ml kadar gül suyu, 5 gram kadar kuru gül yaprağı, kahve filtresi
Hazırlanışı: Kuru gül yapraklarını geniş ve bir cam kavanoza koyun, gül yapraklarının üstüne beyaz şarabı dökün. Kavanozu sıkıca kapatıp 14 gün boyunca sıcak bir yerde bekletin. Kavanoza ışık gelmemesi için  üzerini örtüyle kapatın. 14 günlük beklemeden sonra karışımı bir süzgeçten geçirin. Suyunun çıkması için yapraklara bastırın. Çıkardığınız suyu kahve filtresiyle bir kez daha süzün.Daha sonra ise karışıma gül suyu ekleyip kullanmaya başlayın. Hazırladığınız bu karışımı 6 ay boyunca saklayıp istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Tamamen bitkisel cilt canlandırıcı tonik.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu