Sağlıksız beslenmenin ölümlere varan sonuçları olduğunu artık herkes biliyor. Her gün fast food yemek ne kadar zararlıysa, günler boyunca bir şey yememek ya da 'düşük kalorili besinler yiyeceğim' derken dengesiz beslenmek de o kadar zararlı.

İşte bu nedenle, bir zamanların sıfır beden mankeni 'Twiggy'e özenenlerin diyet çılgınlığının yerini şimdi 'sağlıklı yaşam' amaçlayan diyet programları alıyor. Bunlardan en sonuncusu da, düşük glisemik indeksli beslenmeyi hedefleyen 'Biyometrik Diyet Planı.' Bu plan, kişileri sosyal hayattan koparmadan, yaşam tarzlarını ve damak zevklerini dikkate alarak sağlıklı ve kalıcı bir inceliğe kavuşturmayı hedefliyor. Beslenme düzeniyle, özellikle 'sağlığa zararlı yağları' yok etmeyi hedefliyor. Kişiye özel bu program sayesinde vücudun bel, kalça ve diğer bölgelerinde biriken yağlara kalıcı olarak son veriliyor ve kişiler sağlıklı bir inceliğe kavuşturuluyor.

Biyometrik Diyet Planı uygulanırken, günlük toplam kalori tüketiminde yüzde 25-40 oranında bir sınırlama yapmak ve günde ortalama 150 - 250 kalorilik ek bir fiziksel faaliyette bulunmak yeterli oluyor. Besin dengesi yüzde 30 yağ, yüzde 50 karbonhidrat, yüzde 20 protein olarak planlanıyor. Karbonhidrat kaynakları tam tahıl, bakliyat, sebze, meyve gibi doğal olanlardan seçiliyor. Şekerlemeler, şekerli besinler, tatlılar biraz sınırlanıyor, beslenme aralıkları kısaltılıp ara öğünlerle diyet keyifli bir hale getiriliyor. Biyometrik Diyet Planı'nda, vücutta yağların hangi bölgelerde biriktiği dikkate alınarak, hem bu yağların yok edilmesine hem de vücudun genel olarak zayıflatılmasına yönelik diyet ve aktivite programları hazırlanıyor.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu