Göğüs güzelliğini korumak ve sarkmalarını önlemek için, uygun sütyen almak ve nasıl oturmak gerektiğini; bunu yanı sıra bazı egzersizleri ve masaj tekniklerini bilmek gerekiyor. Göğüslerin dik durması için, öncelikle sırt kaslarını güçlendirmeniz gerekiyor. Derin nefes almak, kaburgaları birbirine bağlayan kasları gerer ve göğüs boşluğunu geliştirir. Göğüsleri güzelleştirmek için, yuvarlak hareketlerle göğsünüze masaj yapın.

Yumuşak bir fırçayla, yukarıdan başlayarak kol altına inin, yan taraflar ve göğüs kemiği üzerinde ellerinizi hafifçe bastırın. Rom ve limon suyun karışımı hazırlayıp göğsünüze sürmek de çok faydalı. Ayrıca bitkisel kökenli losyonlar da göğüslerin güzel kalmasına yardım ediyor.

Özellikle sütyen kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor. Kötü sutyen, göğsün biçimini bozar. Sutyen alırken, göğsünüzü sıkmamasına, ezmemesine ve göğsü tam olarak içine almasına dikkat edin. Göğüsleri soğuk sudan koruyun. Çünkü soğuk su, lifleri gevşetir. Ilık su en yararlısı. Sarkmaması için en iyi yol ise jimnastik.

Göğüs jimnastiği

Bir çubuğu iki elinizle tutun. Kollarınızı kırmadan, omzunuz hizasına getirip nefes alın. Kollarınızı aynı şekilde tutup, yavaşça indirin ve nefesinizi verin. Hareketi 10 kez tekrarlayın. Yere sırt üstü yatın. Çubuğu elinizde tutup, kollarınızı nefes alarak aşağı indirin. Sonra kollarınızı yavaşça vücudunuza doğru çekip, nefesinizi verin. Bu hareketi de 10 kez yineleyin. Kollarınız yere paralel, yüzüstü yatın. Ayak parmaklarınızın üzerinde doğrulun. Derin bir nefes alıp, yerden kalkın. Nefes verip, ellerinizin üzerine inin. Hareketi 5 kez tekrarlayın. Sırt üstü yatıp, çubuğu göğsünüzün üzerine koyun. Kollarınızı kırmadan nefes alarak sopayı mümkün olduğunca yukarı kaldırın. Nefesinizi verip, sopayı tekrar göğüs hizasına getirin. Bu hareketi de 10 kez tekrarlayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu