Akdeniz'de tarih ile denizin buluştuğu muhteşem bir belde. Hem yüzmeyi hem güneşlenmeyi hem de golf sporunu sevenler için Antalya 'nın 40 km. uzağındaki modern tatil merkezi Belek kusursuz olanaklar sağlar. Belek'deki National Golf Club su sporları, 18 delikli profesyonel golf sahası ve 9 delikli akademik sahası ile tatil cilere spor imkanı sağlamaktadır. Ziyaretçiler bölgede Türk mutfağının en güzel menülerini tadabilir. Akşamları açık hava diskoteklerinde eğlenebilirler.

ASPENDOS: Aspendos'a giden yolun kenarında Köprü Irmağı üzerinde iyi korunmuş tarihi bir Selçuklu köprüsü görülür. Antik devirlerden kalma en iyi korunmuş tiyatro olan Aspendos tiyatrosu 15.000 kişilik kapasitesi ile bölgenin en iyi korunmuş antik tiyatrosudur. Bugün hala çeşitli konser, bale, opera ve tiyatro gösterileri için kullanılmakta olan tiyatronun koridorları, sahne süslemeleri ve akustiği mimarın ustalığını kanıtlamaktadır. Tiyatronun yakınında bazilika, agora ve Anadolu'nun en uzun su kemer lerinin kalıntıları yer almaktadır.

Perge: Antik Pampilya Bölgesi'nin önemli bir şehri olan Perge Antalya 'dan 18 km. uzaklıktadır ve ilk olarak Hititler tarafından M.Ö 1500 yıllarında kurulmuştur. Aziz Paul ilk vaazlarını burada vermiştir. Tiyatronun sahnesinde ince işlemeli mermer rölyefler yer alır. Şehrin çeşitli yerlerinden derlenmiş diğer eserler stadyum yolunda sergilenmektedir. Ziyaretçiler iki yüksek kule ile şehir kapısını, bir zamanlar mozaiklerle kaplı olan ve dükkanların çevrelediği sütunlu uzun yolu, geniş agorayı ve halk hamamlarını görmeden edemezler.

Kurşunlu Şelalesi: Gerçektende tam bir doğa harikası olan Kurşunlu Şelalesi 100′den fazla kuş çeşidinide içinde barındırmasıyla tam bir cennet. Ayrıca şelalenin arkasındaki gizli mağara ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerlerden biri.

Nasıl Gidilir: İstanbul'dan çıkışta hava yolunu tercih ederseniz Golf sporu size sadece 1.5 saat uzaklıkta. Kara yolunu tercih edenler Afyon-Kütahya-Burdur üzerinden Antalya 'ya gelince kente girmeden Alanya yönüne dönünce 17 km. sonra Isparta Kurşunlu Şelalesi sapağı ile karşılaşıyorlar, sapaktan itibaren 6 km. sonra 2 km. devam ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Serik ilçesine yaklaşırken deniz tarafına ayrılan Belek sapağı ise golf cennetine uzanıyor.

Ne Yenir: Antalya Belek'te yer alan konaklama tesislerinin marifetli ahçıları tarafından hazırlanan yemekler süslü dekorları ilginç garnilerle adeta açık büfede podyuma çıkıyor. Yemek için National Golf Club tercih ederseniz sizi bekleyen iki seçenek var. Birincisi göl manzaralı, Barlı, "Club House Restoran" uluslar arası mutfaklı alakart. Diğeri, çam ağaçları altına kurulu göl kıyısında 300 kişi oturma kapasiteli "Park Restoran". Menüde Türk yemekleri,barbekü, yarı ızgara çeşitleri taş ocağında yapılan pide ve gözlemeler yenilip yerli ve yabancı şarap türleri içilebiliyor.

Önceki
Önceki Konu:
Marmaris Yöresi
Sonraki
Sonraki Konu:
Manavgat Yöresi

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu