Manavgat, Antalya ' nın ikinci büyük ilçesidir. Dünyaca ünlü olan Manavgat şelalesinin burada bulunması, antik arkeolojik eserlerin bu bölgede oldukça zengin olması ve şirin tatil köylerinin bulunması ilçe turizminin oldukça gelişmesine imkan veriyor.

Manavgat Şelalesi: Yazın sıcak ve bunaltıcı günlerinde serinlemek isteyenler için en çok tercih edilen, Manavgat Çayının oluşturduğu Manavgat Şelalesi her mevsim buz gibi akan suyu ve o muhteşem manzarasıyla adeta insana huzur veren bir cennet.

Selge: Selge' ye daha giderken bile baş döndürücü güzellikteki Köprülü Kanyon' un etkisinde kalıyorsunuz. Denizden 950 metre yükseklikte kurulmuş antik bir dağ kenti. Günümüze kadar gelen en iyi şekilde kalmış olan yapısı ise 10 bin kişilik taştan oyma tiyatrosudur. Bunun yanında devrik sütunlar, kuleler, su sarnıçları, antik stadyum, nekropol tarihi turizm açısından görülmeye değer sağlam kalmış yapıları.

Side Antik Kenti: Antalya' nın Manavgat ilçesinde M.Ö VII. yüzyılda kurulduğu sanılan bir antik kent. Tam kuruluş tarihi bilinmiyor. Köy evlerinin ve antik yapıların iç içe bulunması turizm açısından Sideye ayrı bir önem kazandırıyor.

Konaklama: Side Antik Kenti Grand Seker Otel Antalya ' Manavgat (4 yıldızlı), Club Nena Otel Antalya ' Manavgat, Corinthia Excelsior Otel Antalya ' Manavgat (4 yıldızlı), Linda Otel Antalya, Club Pasific Otel Antalya, Amara Beach Resort Otel Antalya.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu