Suudi Arabistan yönetimi Sevgililer Günü'nde sevgililerin birbirine kırmızı gül almasını yasakladı..

Arabistan'da kırmızı gül yasak

Suudi Arabistan, tüm dünyada perşembe günü kutlanacak olan Sevgililer Günü'nde sevgililerin birbirine kırmızı gül almasını yasakladı.

Suudi basınında yer alan haberlere göre, İyiliği Teşvik ve Kötülükten Men Komitesi, başkent Riyad'daki çiçekçilere ve hediyelik eşya mağazalarına kırmızı renkteki her şeyi raflardan indirmeleri talimatı verdi. İsmi gizli tutulan bir çiçekçi, komite üyelerinin birkaç gün önce mağazasına giderek kırmızı gül satma yasağını tebliğ ettiğini söyledi.

Suudi Arabistan'da din polisi her sene Sevgililer Günü öncesinde harekete geçerek mağaza sahiplerini uyarıyor; Sevgililer Günü'nde satışta olan kırmızı gül, kırmızı oyuncak ayı ve kalp şeklindeki her şeye el koyuyor ya da imha ediyor. Bu günde satıcılar ve garsonlar kırmızı giyinmekten kaçınıyor.

Sevgililer Günü öncesinde hediyelik eşyaların karaborsada normal fiyatının 3-4 katına satıldığı belirtiliyor. Okullarda da Sevgililer Günü'nde kıyafet denetimleri sıkılaştırılıyor ve öğrencilerin üzerinde bulunan kırmızı nesnelere el konuluyor.

Suudi yetkililer, Sevgililer Günü'nün bir pagan geleneği olduğunu ve evlilik dışı ilişkileri teşvik ettiğini savunuyor

İnternet Haber

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu