Yosun masajı, selülit gidermede ve sıkılaştırmada oldukça etkili olan en eski doğal yöntemlerden biri. Yosun sayesinde vücuttaki toksinler atılıyor ve oksijen alımı kolaylaşarak dolaşım daha düzenli hale geliyor. İçeriğindeki zengin vitamin ve minareler sayesinde selülitli bölgedeki yağları çözücü ve yenileyici etkisi var.
UYGULAMA ALANLARI
SelüIitin yoğun olduğu kalça bölgesinde Varisli bölgelerde Sıkılaştırıcı ve dikleştirici etkisinden dolayı soğuk olarak göğüslerde Toparlanma ihtiyacı görülen bölgelerde Uzmanlar yosun masajının guatr hastalarına yapılmaması konusunda uyarıyor. Çünkü bu hastalarda iyot zehirlenmesine yol açabiliyor.
NASIL UYGULANIYOR? Yosun, kimyasal hiçbir maddeyle karıştırılmadan uygulanıyor. İşlem öncesinde uygulanacağı bölge genellikle deniz tuzları içeren toniklerle temizleniyor. Ardından buhar banyosu yapılarak gözeneklerin açılması sağlanıyor. Bu işlemin ardından yosun maskesi uygulanıyor.
Yosunun etkisini daha iyi gösterebilmesi için havayka teması önlemek amacıyla folyoya sarılarak ortalama 30 dakika bu şekilde bekletiliyor. Bu esnada yosundaki yağ çözücü maddeler selülitli bölgeye inerek yağları parçalıyor.
Ardından yine yosun yağıyla yada çamurla toparlama masajı yapılıyor Bu masaj ayak bileklerinden kalçaya doğru yapılıyor. Bu sayede hem vücuttaki toksinler ve ödem atılıyor hem de yosun yağının etkisiyle bölge sıkılaşıyor.
KAÇ SEANS SÜRÜYOR? Seanslar en az bir saat sürüyor. Ortalarna 10-15 seanslık uygulamalarda gözle görülür etki sağlanıyor.

Kategoriler:
Etiketler:
Sonraki
Sonraki Konu:
Far Rengi Seçimi

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu