Watsu kelimesi water ve shiatsu kelimelerinden gelir. Çoğu masaj tekniğinde masa ya yeri destek sağlamak için kullanırken, watsu'da ılık su ve masajı yapanın kendi enerjisi kullanılır.
Vücut, Akıl ve Ruhun Terbiye Edilmesi Ilık suyun terapetik yararları, Zen Shiatsu, yoga,dance ve meditasyondaki elementlerle birleştiğinde Watsu'yu etkili bir tedavi yöntemi haline getirir.
Watsu, reflexology gibi bloke olan enerji akışını serbest bırakır. Watsu su shiatsu'nun birleşimi ve chi meridyenlerine uygulanan "parmak presi" olarak adlandırılan bir Japon masaj formudur. 1980 yılında, Japoyaya germe ve belirli noktalara dokunarak blokajları ortadan kaldıran Zen Siatsu masajını öğrenmek için giden Harold Dull tarafından keşfedildi. Amerika'ya döndüğünde Shiatsu hareketlerinin ve ılık suda yapılan germe hareketlerinin yararlarını anlatıp yaymaya çalıştı.
Yin ve yang bütün yaşayan varlıklarda bulunan enerji akışını anlatır. Çinlilerde qi veya chi olarak geçer. Yin ve Yang'ın dengesi bozulduğunda strese yol açtığı düşünülür. Ilık bir spa havuzu Watsu için mükemmel bir ortamdır. Klianter suda yüzerken masör tarafından vücudunun belirli noktalarına masaj uygular. Watsu sadece masaj değildir.Watsu rahatlamayı arttıran ve kasları güçlendiren hareketleri içerir.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu