Sonoma diyeti vücut yağlarının daha kısa sürede yakılmasını sağlayan yeni bir diyet yöntemidir. Sonoma diyeti aynı zamanda toksinleri yok ederek kanser riskini de azaltır. Sonoma diyettinde mutlaka tüketilmesi gereken 10 gıda var. Badem, dolma biberi, yaban mersini, brokoli, üzüm, zeytin yağı, ıspanak, çilek, domates ve tüm tahıllar sonoma diyetinin en önemli ayağını oluşturuyor. Sonoma diyeti 3 kısımdan oluşur.
Birinci bölüm: 10 günlür bir süredir. Tatlıyı hatırlatan meyveleri bu dönemde tüketmek  yasak. Hergün 1 bardak süt içilebilir. Nişasta içeren sebzeler, tam tahıllar ve alkol ilk hafta yasak olan ürünler. Sonoma diyetinde kadınlar için ilk hafta limit 1200 erkekler için 1400 kalori ile sınırlı.
İkinci aşama: Bu aşama istediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar devam ediyor. Alkol günde 1 bardak ile sınırlı. İlk aşamada yasak olan sebze ve meyvelerden hergün 1 porsiyon serbest.Sonoma diyetinin bu aşamasında günlük kalori limiti kadınlar için 1500, erkekler için 1800 kalori.
Üçüncü aşama: İstediğiniz kiloya ulaştıktan sonraki kısımı kapsıyor. Tekrar kilo almamak için sağlıklı beslenmek şart.
Yasaklar: Sonoma diyetinde hayvansal gıdalar, ara öğünler, meyve suyu, kurutulmuş meyve, şeker, ekmek, kurabiye, kraker, pirinç, peynir, katı yağ, reçel, dondurma ve hamur işleri kesinlikle tüketilmemesi gereken ürünler içerisinde.  Ayrıca sonoma diyeti esnasında diyet veya light ürünleri tüketmekte yasak.

Önceki
Önceki Konu:
Simit Diyeti
Sonraki
Sonraki Konu:
Su Diyeti

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu