Diyetisyen Ayşegül Baharın hazırladığı su diyeti çorba ve meyve sularının ağırlıklı olarak kullanıldığı bir diyet. Ananas, çilek gibi bağırsakları çalıştırma özelliği olan ve ödem attıran meyveler de diyetin içine dahil edilmiş. Sabahları ve akşamları içilen limonlu su ise insülin salınımını azaltarak açlık hissinin gecikmesini sağlıyor. Diyetin tek olumsuz yanı kalp ve şeker hastalarına, gebe kadınlara ve emzikli annelere annelere yasak olması.
Sabah: 1 bardak ılık limonlu su +  1 bardak portakal suyu + 2 dilim taze ananas + 6 adet çilek + 2 kaşık kadar yulaf ezmesi. Ara: 1 bardak şekersiz papatya veya melisa çayı + 1 bardak ılık su + 1 çay kaşığı kadar  zencefil ile hazırlanmış çay. Öğle: 2 bardak su + 2 tabak sebze çorbası + sınırsız sebze salatası. Ara 1: 3 tane ceviz ( hepsi aynı anda tüketilmemeli). Ara 2: 2 dilim ananas + 1 adet orta boy elma + 1 bardak zencefil çayı. Ara 3: 1 dilim ekmek + 1 dilim peynir + 1er adet orta boy domates, salatalık  + 1 bardak şekersiz papatya çayı. Akşam: 2 bardak su + 2 tabak sebze çorbası + 1 tabak sebze halaması + 1 kase light yoğurt. Yatmadan: 2 dilim ananas +  15-20 adet siyah kuru üzüm +  4 tane kayısı + 2 bardak ılık limonlu su.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu