Sabah: * 1 dilim kepekli ekmek * 1 "kibrit kutusu" büyüklüğünde beyaz peynir veya diğer peynir çeşitlerinden birisi. * 1 adet domates * 1 adet salatalık * 1 sivri biber (isteğe bağlı), maydanoz * Sınırsız açık çay, yada kafeinsiz kahve (şekersiz veya tatlandırıcılı)
Kabızlığı ya da vücudunda ödem sorunu olanlar, günde 2 kez sabah ve akşam yemeklerinden sonra Phytostim ve Phytolax çaylarından içmeli.
Ara (11:00) * 1 adet kepekli grisini
Öğle: Seçeneklerden birini tencerenin içine koyun; Ispanak/kabak/semizotu/pazı/pırasa/ taze fasulye/ patlıcan (1 kg.), üstüne 4-5 adet domates rendeleyin, istediğiniz kadar tuz ve 1 yemek kaşığı sıvı yağ ile pişirin. (Tercihen ayçiçek yağı. Çünkü zeytinyağının çiğ tüketilmesi daha sağlıklıdır) 200 gram light yoğurt ile karıştırarak yiyin. Doyana kadar yeme hakkınız var.
Ara (17:00) * 1 adet kepekli grisini * 1 "kibrit kutusu" büyüklüğünde peynir * 1 adet Domates
Akşam: 1/2 marulu ya da kıvırcığı salata kabına doğradıktan sonra aşağıda belirtilen seçeneklerden birini bir hafta boyunca salatanızla karıştırarak tüketebilirsiniz.
* 100 gram ızgara ya da haşlanmış tavuk * 100 gram diyet ton balığı * 3-4 adet ızgara köfte (yağsız kıymadan) * 100 gram yağsız ızgara biftek * 100 gram 7-8 adet tavuk şiş * 1 kase haşlanmış nohut, kuru fasulye yada barbunya * 1 kase mantar * 2 "kibrit kutusu" büyüklüğünde peynir
Yapılışı: Seçeneklerden birini salatanızın içine katarak yiyin. Limon, tuz, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve balsamik sirkeyle tatlandırın. Havuç ve mısır koymayın. Çünkü ikisi de glisemik indeksi yüksek gıdalar. Diğer deyişle içerdikleri şeker oranının yüksekliğinden dolayı kan şekerinizi hızlıca yükseltirler. Havuç, mısır, patates gibi glisemik indeksi yüksek yiyecekleri de tabii ki bu diyetten sonra tüketebiliceksiniz. Ama Taylan Kümeli'den 'nasıl yenmeleri gerektiğini' öğrenerek.
Akşam yemeğinden 2 saat sonra * 1 adet elma
Diyete uyduğunuz takdirde 1. haftada en az 1.5 en çok 4 kg., takip eden haftalarda ise 500 gram-2 kg. verebilirsiniz. Bu diyet en fazla 15 gün uygulanmalıdır ve diyet boyunca bol bol su içilmelidir.
Uyarı: Hipertansiyonu, şekeri (yüksek ya da düşük) ya da ilaç tedavisine bağlı kronik bir hastalığı olanlar lütfen bu diyeti uygulamasınlar

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu