Saçınıza biçim vermek için kullandığınız gereçlerin çok iyi nitelikte olmalarına dikkat edin. Kötü bir tarak veya fırça çabuk bozulduğundan, yeniden bir tarak veya fırça satın almak dolayısıyle yersiz masraf etmek gerekir.

Tarak ne çok ince, ne de saç derisini tah riş edecek ve saçları koparacak kadar sivri uçlu ve sert dişli olmalıdır. Saçları açmak için kullanılacak tarağın dişleri oldukça seyrek ve yuvarlak uçlu olmalıdır. Kuru saçlar kabuktan veya boynuzdan yapılmış taraklarla taranmalıdırlar. Madenden yapılmış taraklar statik elektrik birikimine engel olurlar. Plastik taraklar saçları dökebilirler.

En iyi fırçalar ipek kıllı fırçalardır. Çok sivri ve çok sert olan naylon kıllı fırçalar saç derisini tahriş ederler. Fırça saçı yatırmaz havalandırır. Tarak ve fırçalar, hiç olmazsa haftada bir kez amonyaklı suyla yıkanmalıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: