Sadece 10 dakikanızı ayırarak doğal güzelliğinizi destekleyici pratik bir makyaj yapmanız mümkün.
1. Birinci adımda, ne tür makyaj yaparsak yapalım yüzümüzü kaliteli bir nemlendirici ile nemlendiriyoruz. Kış mevsiminin rüzgarlı ve soğuk havasının olumsuz etkilerinden cildimizi uzak tutacak nemlendiriciyle işe başlıyoruz. Daha sonra fondöteni cildimize uyguluyoruz. Cilt tipine en uygun fondöteni seçmek gerekiyor.
2.  Özellikle çalışan ve az dinlenen yüzlerde görülen mor halkalar ve gözaltı şişkinliklerini çabucak örtmek için kapatıcı kullanıyoruz. Bu uygulamayı da hızlı ve dengeli yapabilmek için allık fırçası kullanıyoruz.
3.  En önemli unsur gözler olacak. Aydınlık ve ışıltılı bakışlar ve göz rengini öne çıkarmak için gözkapağımızı kaşlara kadar aydınlatıyoruz.
4.  İddialı göz makyajlarında farı göz kapağı ve göz çevresine komple sürmemiz gerekiyor. Ancak biz pratik makyajda aydınlatıcının üzerine sezonun gözde rengi yeşil far ile gölgelendirme yapıyoruz. Gözleri belirginleştirmek için son olarak eyeliner uyguluyoruz.
5.  Daha naturel bir görüntü için maskarayla üst kirpikleri belirginleştiriyoruz.
6.  Son olarak yanakları renklendirmek ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek için allık uyguluyoruz. Şeftali tonlarında olan bu allık cildin doğal pembeliğine uyumlu ve çok natürel bir görünüm verecek. Allık uygularken elmacık kemiği ve kulak arasında bir üçgen çizmek gerekiyor.
7.  Son olarak dudakları hafifçe nemlendirmek için parlatıcı uyguluyoruz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu