ARKA: 35 ilmekle bacak kısmından başlanır. İç taratan her 10 sırada bir 1'er ilmek artırılarak düz örülür. 29 cm'de tulumun ağ kısmına yaklaşınca her sırada 8 defa 1'er İlmek artırılarak sonraki sıralarda sırayla 3 İlmek beraber, 2 ilmek beraber ve diğer İlmekler birer birer kesilip kalan ilmekler bekletilir. Diğer bacak da aynı sıralı işlemlerle yapılıp, kalan ilmekler bekletilen II-' meklerle birlikte tek şişte birleştirilir ve 24 cm örülerek kol evi için 2+1 İlmek kesilir. Daha sonra 15 cm daha örülerek ilmekler kesilir.

ÖN: 35 ilmek başlanır. Arka bedende yapılan sıralı İşlemler takip edilerek örülür. Tulumun ağ kısmından İtibaren 24 cm örgülenip kol evi İçin 2+1 kesillr.7 cm daha örüldükten sonra ön yaka için 4+3+2+1+1+1+1+1 ilmek kesilir. 1 cm-daha örgülenip ilmekler kesilerek bitirilir. Bedenin diğer yarısı da aynı şekilde yapılır.

KOL: Omuzlar dikilir ve şişe 60 ilmek toplanarak 27 cm düz örgülenip İlmekler kesilerek kel bitirilir.

YAKA: Ön bedenin yaka kısmı için şişe 18 ilmek toplanarak 4 sıra 2+2 lastik örülür.

KAPÜŞON: 90 ilmek başlanır. 1 cm 1+1 lastik örülür. Üzerine 18 cm düz örgü İle devam edilir, ilmek sayısı 38+24+38 olarak 3′e bölünüp, ortadaki ilmek sayısı sabit kalarak her İki taraftan düz örgüyle devam edip her sırada l'er ilmek keserek İlmek sayısı bitene kadar örülür. Daha sonra 2 cm daha örgülenip İlmekler kesilerek bitirilir.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu