Ölüdeniz Türkiye' nin en önemli ve güzel koylarından biridir. Fethiye' ye 15 km uzaklıktadır. Tertemiz ve hareketsiz denizi, kumsalı ve deniz ürünleriyle 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz, yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken ilgisini çeken gezi ve turizm beldesi.

Tlos Antik Kenti: Eşen Vadisi' nde eski bir Likya kenti. Köyün önündeki Arkopol tepe gelen turistlerin hayli ilgisini çekiyor. Tepe' nin kuzeydoğusu Romalılardan kalma sur duvarları ve Likyalılardan kalma kaya mezarlarıyla çok etkileyici görünüyor. Yüz yıllık sarmaşıklarla kaplanmış Roma hamamı, yıkık kilise ve tiyatro kalıntıları, birkaç oturma sırası günümüze kadar ulaşmıştır.

Pinara Antik Kenti: Likyalılardan kalma etrafı dağlarla çevrili çanak biçiminde bir oyuntunun içinde eski bir antik kent. İsmini Likçede yuvarlak anlamına gelen Pinale kelimesinden almıştır. Kayalar üzerindeki yüzlerce kaya mezarı, lahit mezarlar, sur duvarları ve tiyatrosu günümüze kadar gelmiş. Şimdiki adı Minareköy. Görülmeye değer bir ören yeri. Konaklamak için otel, motel, pansiyon gibi tesis yok. Zorunlu durumlarda kalınabilecek sadece birkaç oda mevcut.

Konaklama: Adını ilk şehit Pilotumuz olan Fethi Bey' den alan Fethiye' de gezi sırasında konaklamak isteyen turistler için 5 yıldızlı otel, 4 yıldızlı otel, 3 yıldızlı otel ve çok sayıda özel belgeli otel ve pansiyon her tür ihtiyaca göre hizmet vermekte .

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu