Her kadın dudaklarının muhteşem gözükmesini ister. Aşağıda sıralanan 10 öneriyi dikkate alırsanız sizinde etkileyici ve çekici dudaklarınız olabilir.
1. Dudaklarınızı parlak tutun Bakımlı görünmeleri için dudaklarınıza parlatıcı sürebilirsiniz. Dikkat çekici olacaktır.
2. Koruyucu kullanın Dudaklarınızın Çatlayıp soyulmasını önlemek için, özellikle soğuk havalarda koruyucu balsamları tercih edebilirsiniz.
3. Nemlendirici kullanın Ne kadar dudaklarınızı korusanız da yeteri kadar yumuşak olmayabilir. Bu durumda daha pürüzsüz ve canlı görünmesi için nemlendirici kullanabilirsiniz.
4. Tedavi uygulayın Eğer dudaklarınızda yaralarınız varsa ve soyuluyorsa, bir çok ünlü kozmetik firmasından bulabileceğiniz lip butter (onarıcı) kullanabilirsiniz.
5. Dudak fondötenleri Doğal bir renk ve pürüzsüz dudaklar için stick şeklindeki dudak fondötenlerini kullanabilirsiniz.
6. Dudak kalemi kullanın Dudaklarınızın çekici görünmesini istiyorsanız, mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız. Unutmayın doğal ve dolgun bir görünüm için dudak renginize yakın bir kalem tercih etmelisiniz.
7. Renk seçiminde cesur olun Dudaklarınızı ortaya çıkarmak için renk seçerken cesur olmalısınız. Örneğin dolgun dudaklarınız varsa kırmızı ruj kullanmaktan çekinmeyin, dudaklarınızın yeterince dolgun olmadığını düşünüyorsanız, açık renk ama parlak rujları tercih edin.
8. Gölgelendirme kullanın İlla tek renk ruj kullanacaksınız diye bir kural yok. Özellikle gece dışarı çıkarken, dudaklarınızın dış tarafına koyu bir renk, iç taraflara doğru da biraz daha açık tonlar kullanabilirsiniz.
9. Sabitleştirici kullanın Rujunuzun hemen çıkıp gitmesini istemiyorsanız bir makyaj sabitleyicisi edinin. Böylece yediğiniz ilk yemekte rujunuzun akıp gitmesini engellemiş olursunuz.
10. Meyveli ruj kullanın Eğer rujun kokusu ve tadından hoşlanmıyorsanız, meyveli olanları tercih edebilirsiniz.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu