Kadınların en büyük güzellik sırrıdır makyaj. Ciltteki kusurları kapatır, kendinizi iyi hissettirir. Fakat bazen öyle hatalar yapılır ki, makyaj güzelleştirmekten çok çirkinleştirir. Bir güzellik adımı daha atmadan, makyaj yaparken yapılan hataları gözden geçirin.

Dudak kaleminin koyu renk olması

Koyu renk bir dudak kalemi, ancak koyu renk bir rujla işe yarar. Başka türlü dudağınızın üstüne bir halka çizilmiş gibi durur. Bu hatayı düzeltmek için açık renk bir dudak kalemi ile dudak etrafındaki gölgeleri alın.

Nemlendiriciden hemen sonra makyaja başlamak

Pudra, fondöten ya da kapatıcıdan hemen önce nemlendirici sürdüyseniz, renkler birbirine girer. Bu hatanın tekrarlanmaması için nemlendiriciyi sürdükten sonra 10 dakika bekleyin.

Çok açık renk kapatıcı kullanmak

Kapatıcının amacı, yüzünüzde saklanması gereken lekeleri yok etmektir. Eğer teninizden çok daha açık renk bir kapatıcı kullanırsanız, saklamak istediğiniz bölge daha çok göz önüne çıkar. Bu hatayı düzeltmek için cildinize uyan bir kapatıcı alın; mesela cildinizin bir ton açığı olabilir.

Allığın çok koyu renk olması

Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için koyu renk allık kullanırsanız, çok daha fazla dikkat çeker. Koyu allık yüzünüzü kirli gibi gösterir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu