Kusurları kapatın

Makyaj konusunda sınırsız imkânlar sunuluyor. Bugün bizim bahsedeceğimiz; makyaj güzelleştirici, tonlama, gölgelendirme, renk oyunları ile yüzü daha farklı ve var olan güzelliği ön plana çıkartmaya yönelik. Gece makyajı, gündüz makyajından çok daha değişiktir. Gündüz makyajında kusurları kapatmak, saklamak zordur. Hafif renkler ve hafif kapatıcılar tercih edilir. Dolayısıyla yüzdeki çok derin izleri gizlemek pek mümkün olmaz. Oysa gece makyajı bunun tam tersidir. Kusurları, lekeleri, sivilce izlerini kapatmak daha kolaydır. Yüzünüzdeki kusurları kapatmak, sandığınız kadar zor değildir. Yeter ki hangi makyaj malzemesini kullanacağınızı bilin.

Makyajda doğru malzeme seçimi

Gece makyajına kapatıcıyla başlamalısınız. Böylece, cildiniz daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olur.

Fondöten: Kapatıcı uygulandıktan sonra, üzerine tüm cilde uygulanır. Pürüzsüz ve duru bir görünüm verir.

Pudra: Fondöten üzerine pudra uygulanır. Fondöten renginin bir ton açığı kullanılır. Fondötenin kalıcılığını artırır. Parlamaları alarak, kapatma işlemini tamamlar (Aşırı pudra kullanmak, hem sağlıklı değildir hem de hoş bir görünüm vermez).

Allık: Hatları, elmacık kemiklerini belirginleştirir. Rujun rengiyle orantılı bir şekilde kullanılmalıdır.

Göz farı: Göz çevresini belirler. Makyaj yapımında en önemli malzemedir. Göz çevresi çok hassastır. Dolayısıyla, kullanılan ürün seçimi ve kalitesi önemlidir.

Ruj: Rujlar kalem, jel, stick şeklinde bulunur.

Eyeliner: Kirpik diplerine uygulanır. Göz hattını belirginleştirerek, gözlere derinlik kazandırır. Likit ve aqua olarak, 2 grupta toplanır.

Göz, dudak, kaş kalemi: Tüm kalemler, kullanıldıklar bölgeleri belirginleştirmeye yardımcı olur. Renk seçimleri oldukça önemlidir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu