Botox ile Kaş Estetiği

Kaş Estetiği Botox ile yapılabilir. Her yaşta uygun bir yöntem olan bu uygulamada kaş kenarları kaldırılır, kaşın orta ve iç kısmı ise indirilerek kaş estetik hattına kavuşturulur. Üst göz kapağının sarkmış olduğu durumlarda uygun olmayabilir, çünkü bu kişiler göz kapaklarını tam açabilmek için kaşlarını kaldırırlar. Bu kişilere üst göz kapağı estetiği de önerilir. Botox ile kaş estetiği uygun şekilde yapıldığında size daha genç ve canlı bakışlar sağlayacağı gibi alın ve göz kenarı kırışıklıklarınıza da son verecektir. İşlem 5 dk süren basit ve ağrısız bir işlemdir.

Sütür(dikiş) ile Kaş Kaş estetiği

Eğer genç yaşta iseniz ve eşlik eden başka bir probleminiz yoksa ve kaş düşüklüğü aşırı derecede değilse ve ciddi bir operasyon istemiyorsanız cerrahınız size sütür ile Kaş Kaldırma önerebilir. Sütür ile Kaş Kaldırma ofis şartlarında yarım saatte lokal anestezi ile yapılabilir. Özel bir teknik ile cilt kesisi bile yapılmaksızın birkaç küçük, delik vasıtasıyla kaşlar uygun seviyeye asılır. Ameliyat sonrası hafif bir ödem dışında, nadiren hafif bir morluk olabilir. Sütür ile Kaş Kaldırma uygulamaları sonrası sonuçların kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, fazla uzun sürmemesi ve kaş üzerinde sınırlı bir değişikliğe izin vermesi nedeniyle çok önermediğim bir yöntemdir. Ancak çok uygun kişilerde operasyonun kısa, basit ve ekonomik olması, hastanın hemen normal hayatına devam etmesi tercih nedeni olabilir.

Şakak germe ile birlikte Kaş Estetiği

Eğer kaş düşüklüğü probleminiz göz çevresi dokuların gevşekliği ile birlikte ise kaşların orta bölümü oldukça yukarıda ise size şakak germe ameliyatı ile birlikte Kaş Estetiği öneririm. Bu ameliyatta her iki taraf temporal saçlı deri içinden küçük kesiler yapılarak ve endoskopi yöntemi kullanılarak göz çevresi ve şakak bölgesi dokularınız gerilir ve kaşların kenarları periost dediğimiz kemik zarı üzerinden serbestleştirilerek yukarı çekilir, gerekiyorsa kaşın orta ve iç bölümü daha aşağı bir pozisyonda tespit edilir. Daha genç ve çekici bakışlar sağlamak ve kalıcı sonuçlar için idealdir.

Endoskopik yöntemle düzeltilmiş kaşlar

Daha Önce kaş kaldırma operasyonu yapılmış ve kaşları çok yukarıda olan kişilere de tersi bir operasyonla kaşlar indirilebilir ve kaşlar natural eğimine kavuşturulabilir. Bu işleme Reverse browlift diyoruz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu