Topuk dikeni tedavisi için hazırlanan kürü her biri 3 gün uygulanacak 3 aşamadan oluşmaktadır.Toplamda 9 gün bu kürü uygulamalısınız.
Üç gün süreyle; 3 yemek kaşığı hafif acı kırmızı pul biberi havanda ezdikten sonra uyumadan önce bir tülbent veya gazlı bez yardımıyla topuğunuza sarın ve uyandığınızda çıkarın. Üç gün süreyle; 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile birlikte havanda dövdükten sonra uyumadan önce bir tülbent veya gazlı bez yardımıyla topuğunuza sarın ve uyandığınızda çıkarın. Üç gün süreyle; üç yemek kaşığı hafif acı kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber havanda dövdükten sonra uyumadan önce bir tülbent veya gazlı bez yardımıyla topuğunuza sarın ve uyanınca çıkarın. Not : Bu kürün faydalı olabilmesi için kırmızı pul biberin kısır tohumdan üretilmemiş olması gerekir İbrahim Saraçoğlu bu kürün % 60 ile %80 oranında yarar sağladığını bildirmiştir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu