Gözlerinizdeki yorgunluk sizi çok rahatsız edebilir. Bunun için buzlukta bekletilmiş iki kaşık yeterlidir. Buzlukta 15 dakika bekleyen soğuk kaşıkların bombeli alt tarafıyla göz kapaklarının üzerinde 5 dakikalık yukardan aşağı ve sağdan sola kaydırma hareketleri gözlerinizi hem serinletir hemde canlandırır.

Kırışıklıklar için uygun bakım kremleri kullanabilirsiniz. Ayrıca ıhlamur da çok etkilidir. Önce sıcak sonra da soğuk ıhlamura batırılmış pamuklarla göz çevresine kompres uygulayabilirsiniz. Taze meyveler de kullanabilirsiniz. Mesela inciri dilimleyip gözleriniz üzerinde bekletirseniz faydasını göreceksiniz.

Yaz aylarında havuz sefasından mahrum kalmamanız için öncelikle sağlığınız adına hijyen kurallarına dikkat edilmeli. Havuz suları klorlu olduğundan gözlerinizde kızarıklıklara sebep olabilir. En iyisi siz yüzme gözlüğü edinin ve havuzda mutlaka kullanın. Göz altı morlukları ve şişkinlikler yorgunluk ve uykusuzluk göstergesidir. Bunları öncelikle düzenli uyku ve dinlenmeyle giderebilirsiniz. Dıştan bakım için gece kullanabileceğiniz kafeinli bakım kremleri edinebilirsiniz.

Soğuk maskeleride işinizi görebilir. içlerinde jel bulunan heryede bulabileceğiniz soğuk maskeleri buzdolabında saklanır ve sabahları gözlerinizin üzerinde bekletilir. Hergün uygulayabilirseniz şişkinlerin azaldığını göreceksiniz. Ihlamur dışında kompres uygulayabileceğiniz bitkiler de; melissa, papatya, kuşburnu ve şerbetçi otu uygun olabilir. Bir de kuşburnunu iyice kaynatarak kıvamını koyulaştırdığınız losyonu göz etrafına sürebilirsiniz. İyi bir sonuç almak için düzenli uygulamalısınız. Göz kapaklarındaki şişkinlikler için yine yeşil çay ve gözyaşı otunu kaynatıp soğutun ve kompres yapın. Siyah çay da kullanılabilir. Son derece rahatlatıcıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu