Yatak odanızdaki berjeri ya da oturma odanızdaki uzanma koltuğunu değiştirmek size hız kazandıracaktır. Tekli koltuklar küçük boyutları ile yaşam alanlarını planlarken muazzam bir esneklik sağlar.

Ölü alanları, köşeleri değerlendirirken pratik oldukları kadar evin geniş olmayan odalarında da hoş görüntüler yaratmanıza olanak tanır. Koltuklarla ilgili tek sıkıntı çok çeşitli oluşları.  Koltuğunuz için önce bütçenize karar vermekle işe başlayabilir, sonra da kullanım alanını belirleyerek, renk, malzeme gibi seçeneklerde karar kılabilirsiniz.

Satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

- Çocuklarınız ufaksa ve evde evcil hayvan bakıyorsanız yüzleri kolayca çıkabilen minderli koltukları tercih edin. Böylece temizlik açısından size oldukça kolaylık sağlarlar. Ayrıca satın alırken yedek yüz de edinirseniz değiştirerek kullanma şansınız da olur.

-Evdeki kanepenize uygun bir koltuk bulamadıysanız hemen strese girmeyen. Kanepenin kumaşına benzer yastıklarla koltukları varolan konsepte dahil edebilirsiniz.

- Kumaşı korumak için koltuk kenarlarına koruyucu kılışar dikebilir, diktirebilirsiniz.

-Deri döşemelikleri radyatör ve şömine gibi ısı kaynaklarından en az 30 cm uzakta olacak şekilde konumlandırın. Ayrıca deri döşemeliklerin kurumasını engellemek için düzenli olarak bakımlarını yapın.

- Rahatlık sizin için ön planda ise uzanma koltuğu, kuş tüyü minder gibi alternatişeri değerlendirebilirsiniz.

- Koltuğunuzu uzun süre kullanmak istiyorsanız sert ahşap iskelet tercih edin.

- Koltuğu satın alırken mutlaka kullanım amacına uygun olduğundan emin olun. Ayrıca dik oturmayı seven biriyseniz sırt bölümünün mutlaka belinizi desteklemesine dikkat edin. Bu sebeple satın alma işlemi sırasında mutlaka koltuğa oturun ve satış görevlilerden bilgi isteyin.

- Koltuk satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta döşemelik seçimi. Koltuk güneş ışığını doğrudan alan bir alanda konumlandırılacaksa döşemeliklerde deri ve koyu renk kumaşlardan kaçının ve açık renkte kumaşlar tercih etmeye gayret edin.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu