Günümüzde, hareketsizliklerimizden dolayı bir çok sorun yaşamaktayız.Belli bir Yaşlara kadar yaşayamasak da, yaşımız sürekli ilerlediğinden dolayı ileride başımızı ağrıtabilecek fonksiyonlarla karşılaşıyoruz günlük hayatımızda. Egzersizin anlamını başlık altında açıklayacak olursak enerji harcamamızı gerektirecek yaptığımız bedensel hareketlerden oluşmaktadır. Egzersiz bir anlamda da fizik aktivenin bir alt sınıfı olarak kabul edilmiştir. vücudumuzda ki iskelet kaslarımızın kasılması sonucu üretilen bazal düzeyde enerji harcamamızı gerektiren bedenen yaptığımız hareketlerdir.
Egzersiz yapmamızdaki amaç vücudumuzun oksijen oranını ve metabolizmamızı düzene koymak, kuvvetli olmamızı, dinç olmamızı, dayanaklılığımızı arttırmamızı, ve bunların yanında vücudumuzda ki yağların oranını azaltmamızı, kas ve eklem dokularımızın hareketlerini daha çok güçlendirmektir. Bütün bunlar sağlık için gerekli yaşam koşullarıdır. Aslında ne yazık ki günümüzde genel olarak bunlara uyan uygulayan çok az kişi bulunmaktadır.
Egzersiz yapmanın yaşı ve zamanı yoktur. Yorucu, egzersizin riskleri de vardır. 1 hafta 7 gün boyunca 3 kere 25 dakika ve yukarısı bir egzersiz en idealidir. Eğer ki süreyi uzatmak istersek, haftalık 5 kere veya daha fazlasını uygularsak her seferinde 25-30 dakikalık süreler bize daha fazla yarar.
Egzersiz'e başlamadan önce, en az 4 saat önce yemek yenmelidir. 1-2 bardak su içilmelidir. Egzersizden sonra doğal olarak yorulacağımız için egzersiz yaptıktan sonrada sıvı olarak su tercih Edilmelidir. Nadiren portakal suyu, meyve suyu gibi.

Önceki
Önceki Konu:
Burun Estetiği

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu