Egzersiz yapmaya karar verdiğinizde egzersizin faydalı olabilmesi açısından bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.
Eğlenebiliceğiniz bir egzersiz programı edinmeye çalışın. Egzersize başlamadan doktora görünmekte fayda vardır. Düzenli egzersize başlamadan kendinize şu soruları sormalısınız.
Egzersize başlamak ve devam ettirmek için yeteri kadar motivasyonum var mı? Günlük hayat düzenimde egzersiz için uygun zaman aralığı nedir?
İhtiyaçlarınızı en iyi kendiniz bilirsiniz. Sadece katılım amacıyla girdiğiniz bir aktivite size faydalı olmaz. Eğleneceğinize inandığınız bir egzersiz programı bulabilirseniz, bu düzenli katılmanızı teşvik eder, hem de yaşamınızın renklenmesini sağlar. Hedeflerinizi belirlerken gerçekçi olun. En güzel egzersiz, yavaş başlayarak, sakatlık yaşamadan, ağrı sızı duymadan, hayat boyu sürdürebiliceğiniz bir tempoda yapılan egzersizdir. Egzersiz için kendinize küçük püf noktaları yakalayın. Mesela asansör yerine merdivenleri tercih edin. Arabanızı kapıdan uzak yere park edin.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu