Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli Çiftlerin hamilelik mucizesini gerçekleştirme şansı her ay yüzde 30′dur. Tabii ki düzenli ilişki kurmak kaydıyla. Düzenli demek, her fırsatta ilişki demek değil. Bir gün arayla ya da iki-üç günde bir, bu işin kararıdır. Yani her ilişkiden sonra bir gün tatil.
Her gün ilişkiye girerlerse ne olur Çok sık ilişkiye girildiği taktirde meninin hacmi ve sperm sayısı azalır.
Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer.
Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor 28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.
Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.
Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı Organik gıdaları tavsiye ediyorum. Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.
Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı Çok sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: