Limon: Yağ sızması ve gözeneklerin gevşemesiyle savaşır. Kırışıklıkları giderir, teni beyazlaştırır, yüz ve eller İçin hazırlanan birçok karışıma katılır.

Salatalık: Ferahlatıcı ve pekiştiriri özellikleri vardır, kozmetikte çok kullanılır.

Tere: Tere özü, dişleri kuvvetlendirici harika bir maddedir.

Çilek: Pekistirici, canlandırıcı ve cildi gerici özellikleri vardır. Yağlı donuk ciltlere çok iyi gelir.

Marul: Madensel tuzlar bakımından çok .zengindir ve güneş yanıklarını iyileştirir. Deriyi beyazlatır ve parlaklık verir.

Portakal: Çok besleyici ve güç arttırıcı etkisi vardır; hatif bir pekiştiricidir.

Mürver: Ferahlatıcı ve güç arttırıcı etkisi vardır; deriyi lemizler. Mürver suyu tahriş olmuş ve pürtüklü ciltlere özellikle tavsiye edilir.

Çay: Kan hücumunu önleyici ve hafifletici etkisi vardır. Kompres şeklinde, kızarmış ve yorgun güzlere, losyon şeklinde ise güneş yanıklarına çok iyi gelir.

Kayısı: Deriyi temizler, besler ve canlandırır. Normal ciltlere gerginlik, esneklik verir. Bir parça kayısıyı yüzünüzde ezin. Deriye işlemesi için kurumaya bırakın.

Badem: Birçok güzellik müstahzarının karışımına girer; dinlendirici, yumuşatıcı ve besleyici özellikleri vardır. Acı badem hamuru nefis bir doğal deodoranttır.

Akdiken: Dinlendirici ve kan hücumunu önleyici bir etkisi vardır; bir güzellik kremine katıldığı takdirde, kızarıklıkları ve sivilceleri iyileştirir.

Patlıcan: Teni hafifletir, beyazlatır ve birçok deri hastalıklarını önler.Avokado Armudu: Tropikal bölgelerde yetişen bir meyvedir. Yağının canlandırıcı ve vifaminlendirici bir özelliği vardır.

Peygamber çiçeği: Yorgun ve şişkin göz kapaklarına ve kızarmış gözler için.

Papatya: Dinlendirir, kan hücumunu önler ve dezenfekte eder.

Havuç: Deri ve dokular için gençleştirici bir gücü vardır deri hastalıklarında tavsiye edilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu