Yenebilir meyve çiçekler

Bahar Durusoy, ABD'de yaygın ama Türkiye'de bilinmeyen bir işkolunun öncüsü oldu. İki hafta önce açtığı "Fruit and the City"den sipariş üzerine ev, işyeri, hastane ya da partilere çiçek yerine, Japon çiçek düzenleme sanatı ikebana gibi tanzim ettiği meyve aranjmanlarını gönderiyor. Durusoy'un sloganı, "Yenebilir Meyve Çiçekler."

Bahar Durusoy (37), eski bir borsacı. ABD-New Heaven'a dil öğrenmek için bir yıllığına gitti. Kentin en ünlü restoranlarından İstanbul Cafe'de işletmecilik yapmaya başlayınca yedi yıl kaldı. Üç ay önce Türkiye'ye döndü. İş başvurularına cevap beklerken ABD'den getirdiği kitaplarının arasından düşen bir broşür, "Fruit and the City"yi kurmasına neden oldu.

Meyve çiçekçiliği fikrini danıştığı yakın çevresi, çok ilginç bulup destekledi. Bir arkadaşı da sermaye ortağı oldu. Durusoy, "Meyve çiçekler, beş yıl önce ABD'de başladı. Doğum yeri de benim bulunduğum New Heaven. Çiçekler birkaç günde soluyor. Meyveler ise hem farklı, hem renkli, hem de yenebiliyor. Üstelik dayanıklı" diyor.

Fruit and the City mağazası İstanbul Levent'te, Nispetiye Caddesi üzerinde bulunuyor. Şimdilik sadece Avrupa Yakası'na servis yapabiliyorlar. Meyve buketlerinin fiyatları 70-100 YTL arasında değişiyor.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu