Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu dişi guatra karşı ebegümeci kürünü tavsiye ediyor.
Tiroid bezinin genel anlamda büyümesine guatr adı verilmektedir. Guatrı yeniden oluşan hastaların guatrına halk dilinde dişi guatır denilmektedir. Ancak bu terimin bilimsel olarak geçerliliği yoktur.
Ebegümeci özellikle yeniden oluşan guatra karşı güçlü bir silahtır. Ebegümecinin dişi guatra karşı etkili olabilmesi için özellikle taze olarak kullanılması şarttır. Taze yaprak ve saplarından çayının hazırlanarak içilmesi gerekir.
Tarifi: Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suyun içine, taze yaprak ve saplarından oluşan yedi-sekiz gram (tepeleme iki yemek kaşığı ) ebegümeci ilave edin. Kısık ateşte altı dakika demleyin ve sıcakken süzün. Ilıdıktan sonra yudum yudum günde iki kere her defasında taze hazırlayarak için. Bu küre ara vermeden 15 gün devam edin. Beş gün ara verdikten sonra kürü tekrar edin ve sonlandırın. Gerektiği zaman kürü tekrar edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu