Pek çok anne bebeklerinin sütten kendi kendilerine kesilip kesilmeyeceğini merak eder fakat normalde bebeğin kendi kendine sütten kesilmesi nadiren olur. Sütten kesilmenin yavaş yavaş olması ani olmasından daha sık görülür.
Sütten Kesilme Nedenleri - Diş çıkarma - Hastalık - Çeşitli nedenlere bağlı ateş - Bebeğin ağzındaki yaralar - Sütün tadındaki değişmeler - Annenin ısırılmaya karşı göstereceği tepkiden duyulan endişe - Bebekle anne arasındaki uzun süreli ayrılık - Biberon ve emziklerin çok sık kullanımı vb.
Kesilme süresince bebekler de bu durumdan çoğu zaman açıkça huzursuzluk duyarlar. Bununla beraber kendisi memeyi bıraktığında, bu değişimden huzursuz olmama olasıığı daha yüksek olacaktır. Sütten kesilme genellikle sadece birkaç gün sürer ama bir ya da iki hafta da sürebilir. Çoğu anne bebek sütten kesildiği zaman, emzirmeyi bırakmazsa bebeklerin çoğu biraz sabır ve azimle memeye geri döndürülebilir.


Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu