Prof  Dr Ahmet Maranki Ms hastaları ve kas hastaları için hazırladığı bitkisel destek önerilerini açıkladı.MS hastalığının ve kas, adale ağrılarınızın tedavisinde en az ilaçlar kadar etki edecek bitkisel bir öneri.
Öneriler: Soya fasulyesini bir tencerede kaynatıp suyunu için. Fasulyelerini de kavurarak tükebilirsiniz. Soya fasülyesi ms hastalığı ve kas ağrıları için doğal ilaçtır. Doktor kontrolünde olmak şartıyla sülük tedavisi uygulamakta ms hastalığı için faydalı olur. Yakıcı özelliği olan bitkisel yağlardan kekik yağı, zencefil yağı, hardal yağı, havlıcan yağı, biberiye yağı, gibi yağları biraz zeytinyağı ile karıştırıp belden, omuriliğin üst kısmına doğru, ayrıca omuz ve dirseklere sürüp masaj yapabilirsiniz.
Uyarı: Hardal, havlıcan, zencefil, biberiye ve kekik yağları vücudu yakan yağlardır. Zeytinyağı, badem ve ceviz yağı gibi vücudu yumuşatıcı yağlarla karıştırılmadan kullanılırlarsa cildinizi yakabilir ve cildinize zarar verebilirler.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu