Gözleriniz yüz şeklinize ve simanıza göre küçük ya da patlak olabilir. Veya sizin güzellik kriterlerinizi tam karşılamıyor olabilir. Eğer öyleyse sakın dert etmeyin. Makyaj yardımıyla göz kusurlarını yok edebilirsiniz.

Küçük gözlere makyaj: Koyu renk bir farı göz etrafına ve gözün bittiği yere sürün. Tekrar göz kapağına çıkarak, göz pınarına açık renkte bir far sürüp, bunu göz kapağının yukarısına doğru yayın. Rimelle kirpikleri belirginleştirin.

Yakın gözlere makyaj: Farı, göz kapağının ortasından dışa doğru sürün. Göz kapağında oluşan kat kısmına da çizgi çekin. Rimeli, gözün bittiği taraflarda yoğun sürün.

Patlak gözlere makyaj: Göz kapağınıza koyu renk far sürün. Farı kaşlar ve gözün dışında, altta kalan kısma da biraz yayın. Kaş altına kullanacağınız renk, teninize yakın olsun. Göz kapağı katını ise koyu bir renk yardımıyla belirginleştirin. Kirpiklere bolca rimel sürün.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu