Ahmet Maranki kadınların adet düzensizliği ve adet sancılarını şu şekilde açıklıyor.Kadınların yaşadığı stresler, sıkıntılar, ani kilo kayıpları, büyük üzüntüler gibi bir çok etken adet düzenini etkileyebilir. Adet bozuklukları normal değildir ve bu bozuklukların nedeninin araştırılması gerekir. Çünkü kadın üreme sistemindeki hastalıkların en çok verdiği belirti adet düzensizliğidir. Bazı kadınlarda adet kanamalarının başlamasıyla ortaya çıkan ağrılar oldukça şiddetli ve ağır olabilir. Bu durum günlük yaşamı olumsuz etkiler. Kadın hastalıkları ve doğum kliniklerine yapılan başvurularının ortalama %10′u adet sancısı sebebi ile olur.
• Aşırı adet kanamaları için, 4 bardak soğuk suyun içine 2 yemek kaşığı kadar ufalanmış çoban çantası ve atkuyruğu bitkisi eklenerek, 10 dakika bekletildikten sonra içilmesi tavsiye edilir. • Birer tutam kereviz ve maydanoz kaynatılıp, bir gece bekletilir. Üç gün süreyle sabahları aç karnına tüketilmesi gereken karışım, aşırı kanaması olan bayanlara tavsiye edilir. • Adet düzensizliklerinde zerdeçalı toz haline getirip kullanabileceğiniz gibi, çay gibi demleyip de tüketebilirsiniz. • Civanperçemi, kadınlarda görülebilen ağrılı krampların tedavisi için birebirdir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu