Bademcikler dilin arka kısmında bulunan lenf düğümcükleridir. Bademciklerin en büyük  görevi ağıza giren mikro organizmaları engellemektir. Fakat ağzımıza aşırı miktarda bakteri girince bademcikler daha fazla direnemediklerinden iltihaplanır ve şişer. İşte buna bademcik iltihabı denir. Bademcik iltihabı özellikle 9 yaş altında çocuklarda görülür.Ahmet Maranki bademcik iltihabı ile mücadelede bitkisel tedavi yollarını bizimle paylaştı.
* Kekik, okaliptüs, ıhlamur, kuşburnu, ebegümeci, böğürtlen, adaçayı, sinirli ot ve kayışkıran gibi bitkilerin tamamı birer tutam kaynamakta olan 2 litre suyun içine atılır ve 1 saat demlenir. Bu karışımı 1 gün içinde, su yerine içerek tüketmeniz gerekir. Gün içinde her susadığınızda bu karışımı içiniz.
* Ağız içinden kulak çöpü vasıtası ile bademciklere tuz sürerseniz bademcik iltihabı boşaltır.
* Erik yaprağı kaynatılıp suyu ile gargara uygulanabilir.
* 1 bardak kaynar suyun içine 1 kaşık dövülmüş kenevir atılır. 10 dakika bekledikten sonra içilir.
* 1 bardak kaynamakta olan suya 12 gram adaçayı atılır, 5 dakika kısık ateşte kaynatıldıktan sonra elde edilen su ile gargara yapılır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu