Brusella yada Malta humması adıyla anılan hastalık daha çok hayvanlarda ortaya çıkan bir hastalık olmasına rağmen bazen insanlardada görülen bulaşıcı bir hastalıktır. Brusella hastalığına yakalanan hayvanların eti, sütü ve sütten yapılan ürünler ile temas eden kişilere brusella hastalığı bulaşabilir. Brusella hastalığına yakalanan kişilerde çok yüksek olmamakla beraber zaman zaman titreme ile gelen ateş görülür. Brusella hastalığındaki ateş gece terlemesi ile normale döner. Bu hastalığa yakalananlarda çok çabuk yorulma ve terleme görülür. Hastalarda iştahsızlığa bağlı olarak zayıflama görülmektedir.Kişiyi halsiz ve dermansız bırakan bir hastalıktır.
Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki brusella hastalığı için pratik bitkisel çözümlerini bizlerle paylaştı. * 4 bardak kaynayan suyun içine 100 gram şahin otu (Mercanköşk) atıldıktan sonra yaklaşık  30 dakika bekletilir. Daha sonra bal ile tatlandırılarak 1 günde tüketilir. * Sarımsak bitkisi brusella hastalığının oluşmasına yol açan mikropları öldürür.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu