Ekonomik olarak zor zamanlardan geçiyorsunuz, paranız sınırlı ve iyi değerlendirmeniz gerekiyor ama bu, sağlığınızı boş vereceğiniz anlamına gelmez. Tabii ki organik yiyecekler diğerlerine göre biraz daha pahalı ama sizi zorlamayacak maliyetlerde olan ve sağlığınızı ciddi oranda olumlu yönde etkileyecek birçok şey yapabilirsiniz.

Organik etiketli yemek zorunda değilsiniz, organik yetişenleri yemeniz yeterli. Birçok çiftçi organik tarım yapıyor ama vergileri ve sertifikalarının ücretleri nedeni ile organik ürün belgesi alamıyor. Bu çiftçilerden, yetiştirdikleri organik yiyecekleri, % 50 daha hesaplı abilirsiniz hatta daha da ucuza sahip olabilirsiniz.

Seçeceğiniz meyve ve sebzelerin kalın kabukları varsa, karpuz veya muz gibi, bu yiyeceklerin organiğini almanıza gerek kalmaz. Koruyucu maddelerin püskürtülme ihtimallerinin de çok az olduğu yiyecekleri organik almanız gerekmez. Organik alabileceğiniz ve almamanız gereken besinlerden bazıları örnek olarak verilmiştir.

Organik Alın: Elma, Kereviz, Üzüm, Marul, Şeftali, Çilek, Patates, Domates.

Organik Almayın: Kuşkonmaz, Muz, Böğürtlen, Brokoli, Karnıbahar, Kivi, Soğan, Karpuz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu