Kafeini bırakmadan önce gerçekten bunu istemeli ve nedenlerini bile bile bu işe kalkışmalısınız. Kafein merkezi sinir sistemi için bir uyarıcıdır. Çay, hafif içecekler ve enerji içeceklerinden daha kolay bir şekilde vücudu uyarabilir. Öncelikle bırakma nedenlerinizi belirleyin. Dişleriniz mi sararıyor. Kahve kokan bir nefesiniz mi var. Nedenleriniz kişisel olmalıdır.

Günde 5 fincan kahve içiyorsanız öncelikle bir fincan kahvenizi kafeinli bir bardak çay ile değiştirin. Evet doğru duydunuz. Kafeinli çay. Bunu üç gün boyunca sürdürün ve sonra bir fincan kahvenizi daha kafeinli çay ile değiştirin. Yine aynı döngüyü uygulayın. Bir süre sonra sadece çay içeceksiniz. Marketlerde onlarca çeşit çay bulunmakta.Ve farklı tatlar deneyerek, uzun süre içebileceğiniz ve damak tadınıza uyan çayı bulabilirsiniz. Eğer değiştirme yöntemini uygularsanız süreç sandığınızdan çok daha kolay işleyecektir. Çayın sağlıklı bir içecek olduğunun ve sizi temizlediğinin farkına varacak ve bir sonraki adım için kendinizi çok daha güçlü hissedeceksiniz.

Evet değiştirme işlemini tamamladınız ama vücudunuzda bazı değişiklikler meydana gelmeye başladı. Şimdi kafeinli kahvelerinizi kafeinsiz kahveler ile değiştirme zamanı! Birçok çeşit çay içinden hoşunuza gideni seçmenizibelirtmemizin nedeni buydu. Tadı aynı kalacak ama kafein oranı artık çok azalacak. Bu süreç boyunca uyku düzeninizde hiçbir değişiklik yapmayın. Bol bol su için. Kafein oranı 0 olan bir içeceği de tercih edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu